banerRC212

• Napisao/la D. Musa
  • Objavljeno u Sport
Istaknuto Federalno prvenstvo odbojkašica: Livanjke opet slavile u Čapljini, Širokobriježanke se vratile na treću poziciju

U južnoj skupini federalne Superlige najvažnija vijest je da se nakon niza odgoda i neodigranih utakmica, ligaški program uspio kompletirati, pa sve ekipe ulaze u završnicu jesenskog dijela sa po sedam odigranih utakmica. Čapljina je kao i prošle jeseni od livanjskog Troglava, na samom parketu, izgubila 1:3. Sastav Klare Bošković je uspio povesti 25:20, Livanjke su uzvratile identičnim rezultatom 20:25 u drugom setu, a onda u trećem i četvrtom uspjele nadigrati pomlađeni domaći sastav sa po 25:22, u trećem i četvrtom setu.

Petu pobjedu izborile su odbojkašice Smeča protiv sarajevskog Volleya. Na putu do pobjede domaće su uložile dosta truda, prvi set dobile su na razliku 25:23, drugi nešto lakše 25:21, a treći bez većih problema 25:18. U derbiju kola i jesenske polusezone Centar ORT je lako. Mimo svih očekivanja, nadigrao gradskog rivala Novi Grad 3:0, po setovima25:15, 25:18 u 25:17. Uglavnom, na parketu od derbija nije bilo ništa, jer je domaći sastav dominirao i lako stigao do pobjede, koja bi mu na koncu s obzirom na odnos osvojenih poena mogla donijeti i prvo mjesto.

Rezultati sedmog kola federalne Superlige odbojkašica, južna skupina, Čapljina: Čapljina – Troglav 1:3, Široki Brijeg: Smeč – SA Volley 3:0, Sarajevo: Centar OTR – Novi Grad 3:0, Vogošća: Vogošća – Ilijaš 2:3, Ilidža: Ilidža – Alipašino Polje 1:3. Zaostala utakmica iz 4. kola, Sarajevo: Novi Grad – SA Volley 3:0.

Poredak, 1. Centar ORT 21, 2. Novi Grad 18, 3. Smeč 15, 4. Vogošća 13, 5. Ilijaš 11, 6. Troglav 10, 7. Sa Volley 8, 8. Alipašino Polje 5, 9. Ilidža 4, 10. Čapljina 3 boda.

U sedmom kolu federalne Superlige odbojkašica posrnule su dvije ekipe koje su odlično startale – Napredak iz Odžaka i Žepče. Napredak je donekle neočekivano s obzirom da je sezonu otvorio s pet glatkih pobjeda poskliznuo se na bivšem premijerligašu Bosni iz Kalesije. Pobjeda gošći bila je uvjerljiva, samo u drugom setu djevojke iz Odžaka sličile su na ekipu koja je prethodno nizala pobjede, međutim i taj set je završen na razliku 27:25 za domaće. Napredak je počelo loše, Kalesijke su uvjerljivo dobile prvi set 14:25, a nakon poravnanja s nešto više muke treći 21:25, pa četvrti set 19:25. Uglavnom porazom Napretka u sjevernoj skupini, nema više neporaženih ekipa.

Posrtanje susjeda iz Odžaka iskoristile su odbojkašice Orašja koje su se probile na trenutačno drugu poziciju i stigle na samo jedan bod zaostatka za vodećima. „Žokice“ su lakše od očekivanja nadigrale Žepče 3:0, po setovima 25:23, 25:20 i 25:13. Uz dvije odigrane utakmice sedmog kola dvije su odložene zbog COVID-a 19.

Rezultati sedmog kola federalne Superlige odbojkašica, sjeverna skupina, Odžak: Napredak – Bosna 1:3, Oraške: Orašje – Žepče 3:0, Utakmice Bihać – Maglaj i Ćelik – Gradina su odložene, slobodan je bio Kakanj.

Ljestvica nakon nepotpunog sedmog kola, 1. Napredak 15, 2. Orašje 14, 3. Bosna 13, 4. Kakanj 12(5), 5. Žepče 12, 6. Maglaj 3(5), 7. Bihać 3(4), 8. Čelik-R 0(4) 9. Gradina-Herceg 0(6) bodova.