banerRC212

Utorak, 29 Listopad 2019

Čapljinci predvođeni Šunjićem u Neumu potopili prvaka

Boćari Čapljine postali su majstori cajtnota. Nakon što su u trećem kolu u gostima, protiv
Širokog poslije sučevog zvižduka uspjeli izvući bod, u četvrtom su u Neumu, u izgubljenoj
poziciji izvukli oba. Poslije prve ture prvak je kimao prednost od 6:2, Paško Leženić u
pojedincu je savladao Antu Juku, a Marin Sabljić u krugu, bivšeg suigrača iz Ljubuškog, Antu
Dedića Šampiona. Kako se junak preokreta u Širokom Brijegu, Dedić uz put ozlijedio, za
Čapljince to je bio dodatni hendikep. Međutim, zahvaljujući raspoloženom Darku Šunjiću
gosti su u tzv. tehničkom disciplinama, izvukli tri poena i tako sačuvali kakvu takvu nadu.
Šunjić je dobio Kužića 27:22, dok je u štafetnom izbijanju bilo neodlučeno 33:33. S obzirom
da je Mladen Obradović u preciznom izbijanju nadigrao Antu Juku 8:3, a Marin Sabljić
iskusnog Veselka Buntića 17:5, samo su se hazarderi mogli kladiti na Čapljince, jer 11:5 uoči
treće ture, izgledalo je nedostižno.
„Nismo gubili nadu, na predahu pao je dogovor o rasporedu igrača po disciplinama. Ante
Dedić Šampion, u znak podrške, izrazio je želju da igra trojku, tako smo krenuli riješeni ne
izgubiti. Na kraju smo manje-više uvjerljivo dobili sve četiri discipline i zasluženo slavili
13:11“, opisuje novu stresnu utakmicu Vide Krmek, voditelj ekipe i predsjednik BK Čapljina.
U dva ostala susreta nije bilo drame, Grude su uvjerljivo 18:6, nadigrale Široki, dok je Bura
protiv Rastoka iz Prologa kod Ljubuškog, osvojila prve bodove u sezoni, 15:9. Iako je još
daleko do kraja sezone, dojam je da se Neum nakon poraza od Čapljine, oprostio od obrane
naslova. Kandidati i dalje ostaju Čapljina i Grude, dok će na začelju biti velika gužva.
Poredak poslije četvrtog kola, 1. Čapljina 7, 2. Grude 7, 3. Neum 4, 4. Rastok 3, 5. Bura 2, 6.
Široki 1 bod.
D. Musa

• Objavljeno u Sport

Federalno prvenstvo odbojkašica: Gradina 'razgradila' Orašje, a Čapljinke „sjele“ na dno

U južnoj skupini federalne Superlige odbojkašica Hercegovkama se ne piše dobro, Čapljina je na gostovanju kod Centar ORT-a u Sarajevu doživjela i treći poraz, dok je Širokobriješki Smeč, pao u derbiju od Ilijaša. Činjenica da iz lige zbog naknadnog prelaska Novog Grada u Premijer ligu, ne ispada nitko, izgleda da „uljuljala“ Čapljinke koje su poslije blijedog izdanja, samo 32 osvojena poena u tri seta, „sjele“ na začelje. U derbiju između Ilijaša i Smeča, u prvom i trećem setu odlučivale su nijanse, dok su drugi i četvrti bili u znaku domaćina. Livanjski Troglav kod SA Volleya propustio je priliku da iz dominacije u poenima 106:95, izvuče više od jednog boda. Livanjke su dobile drugi i treći set, oba sa po 15:25, međutim četvrti gube na razliku 23:25, a time i priliku za pobjedu.

Rezultati trećeg kola federalne Superlige odbojkašica, južna skupina, Sarajevo: SA Volley – Troglav 3:2, i Centar ORT – Čapljina 3:0, Ilijaš: Ilijaš – Smeč 3:2, Ilidža: Igman – Ilidža 3:1, slobodno Alipašino Polje.

Poredak poslije trećeg kola, 1. Ilijaš 9, 2. Sa Volley 8, 3. Centar ORT 6, 4. Igman 6, 5. Troglav 4, 6. Smeč 3, 7. Alipašino Polje 0, 8. Ilidža 0, 9 Čapljina 0 bodova.

Nakon dužeg vremena odbojkašice Orašja izgubile su domaću utakmicu. U trećem kolu federalne Superlige odbojkašica, Gradina iz Srebrenika „razgradila“ je popularne „žokice“. Orašanke su dobro počele, dobile prvi set 25:21, ali su u neizvjesnom drugom 23:25, gošće poravnale. U trećem setu Gradina dominira 16:25, da bi u ponovo neizvjesnom četvrtom setu 26:24, domaće uspjele dohvatiti bod, ali za više nisu imale snage pa gošće lako dobivaju peti set 6:15 i tako odnose dva boda iz Orašja.

Rezultati trećeg kola federalne Superlige odbojkašica, sjeverna skupina, Orašje: Orašje –Gradina-Herceg 2:3, Žepče: Žepče – Maglaj 1:3, Bihać: Bihać – Napredak 3:2, Kalesija: Bosna – Čelik-R 3:0, Kakanj: Kakanj – Gračanica 3:1.

Poredak, 1. Gradina-Herceg 7, 2. Orašje 7, 3. Bosna 6, 4. Čelik-R 6, 5. Kakanj 6, 6. Bihać 5, 7. Maglaj 3, 8. Žepče 2, 9. Napredak 2, 10. Gračanica 1 bod.